1 grudnia 2016

Jak czyścić i przechowywać srebrną biżuterię?

Jak czyścić i przechowywać srebrną biżuterię?
 
Biżuteria w trakcie użytkowania narażona jest na zanieczyszczenia. Lekkie zabrudzenia można usunąć ciepłą woda z dodatkiem mydła lub cytryny. Po osuszeniu należy wypolerować srebro czy złoto specjalną, najlepiej irchową ściereczką. Samo polerowanie (bez moczenia) w wielu przypadkach również daje efekty. Jest to najbezpieczniejszy i najszybszy sposób. 
 
W przypadku znacznego sczernienia powierzchni srebrnych, trudnych do wyczyszczenia ściereczką np. łańcuszków, najlepiej jest zastosować specjalistyczne preparaty przywracające srebru blask, jednak można je stosować jedynie w przypadku biżuterii nie oksydowanej. Przy użyciu takich preparatów należy wziąć również pod uwagę kamienie naturalne, niektóre w reakcji mogą ulec uszkodzeniu.

Aby zapobiec czernieniu biżuterii, należy ją po prostu nosić. Nie powinno się zostawiać biżuterii na dłużej bez opakowania. Najlepiej przechowywać ją osobno, w szkatułce na biżuterię, irchowej saszetce, pudełeczku lub w woreczku strunowym. Należy zdejmować biżuterię na noc.
Pudełeczka, w jakich można przechowywać biżuterię zawsze są dołączone do zamówionej w sklepie EmiFashion.pl biżuterii.

Nosząc srebrną biżuterię starajmy się unikać chlorowanej wody, wybielaczy, amoniaków a także wody morskiej. Pogorszenie barwy możliwe jest także pod wpływem: światła, potu, olejów i kosmetyków, środków czystości oraz przesuszenia.
Biżuteria ślubna szczególnie narażona jest na kontakt z dużą ilością lakierów do włosów, perfumami. Dlatego warto pamiętać by biżuterię nakładać na samym końcu. 


fot: Omnium Fotografia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz